Репортаж 28 Октомври 2024

Лудогорец с класика срещу ЦСКА 1948

Лудогорец смачка с 3:0 ЦСКА 1948 и дръпна на първото място с 6 точки пред втория Ботев Пд и третия Левски, като „сините“ имат и мач повече. Над...

Лудогорец смачка с 3:0 ЦСКА 1948 и дръпна на първото място с 6 точки пред втория Ботев Пд и третия Левски, като „сините“ имат и мач повече. Над всички в Разград беше 20-годишният бразилец Ерик Маркус, който вкара 2 от трите гола, а освен това беше постоянна заплаха за защитата на „червените“.

Първото положение дойде в 11-ата минута, когато Ерик Маркус получи добър пас от Аслак Фон Витри и стреля силно, но не успя да преодолее Алекс Божев. Само 4 минути след това нямаше какво да спаси „червените“.

При висока преса домакините отнеха топката, Чочев подаде към Нареси, той пропусна за Ерик Маркус, който с мощен изстрел не остави шансове на вратаря. В 20-ата минута интригата в срещата можеше да приключи, след като Рик отне топката от Фуртадо и напредна, но не успя да преодолее вратаря. Само 4 минути след това Лудогорец поведе с 2:0. След центриране от фаул и последвало разиграване, Групер продължи към Ивайло Чочев, който без колебание вкара на бившия си отбор, но не се зарадва от уважение към ЦСКА 1948. В края на първата част Чочев можеше да вкара още веднъж, но от фаул не уцели вратата.

Всичко приключи в 49-ата минута. Тогава Руан изведе много добре Ерик Маркус зад гърба на защитата, а младият бразилец хладнокръвно затвърди силното си представяне с втория си гол в мача. ЦСКА 1948 можеше да стигне до почетен гол в 60-ата минута, когато след добро изпълнение на заучено положение Октавио продължи с глава към Марио Илиевски, който беше напълно непокрит, но вместо да отбележи, се удари в гредата. В последните секунди Квадво Дуа можеше да направи 4:0, но от добра позиция швейцарецът не успя да преодолее Божев.

Лудогорец - ЦСКА 1948 3:0