Академия 17 Октомври 2024

Лудогорец U14 отива на четвъртфинал за Купата на БФС след 11:2 срещу Спартак в Плевен

Децата на Лудогорец U14 не допуснаха грешка и продължават към четвъртфиналите за Купата на БФС без да оставят място за съмнение в своите качества. Те...

Децата на Лудогорец U14  не допуснаха грешка и продължават към четвъртфиналите за Купата на БФС без да оставят място за съмнение в своите качества. Те записаха поредната си впечатляваща победа, този път с удивителния резултат 11:2 срещу Спартак (Плевен). За срещата малките „орли“ гостуваха на своя съперник. А след двата изиграни мача разградчани продължават към следващата турнирна фаза с общ резултат 25:3.

Още през първата част на срещата гостите поведоха убедително в резултата и преди почивката той набъбна до 5:2. През вторите 45 минути юношите на Лудогорец продължиха с головото си шоу, докато тези на Спартак не съумяха да отбележат друго попадение. С хеттрик в мача за „орлите“ се отчете Габриел Василев. По още два гола отбелязаха Радослав Пантаджиев, Раян Димитров и Румен Джепков. По един път се разписаха Муса Алиев и Николай Сяров.

Наставникът на Лудогорец U14 Трифон Панев предприе редица ротации в своя състав. Причината е да го държи в свежа форма с оглед натоварената програма, в която момчетата играят шампионатни мачове и такива за Купата на БФС през няколко дни.

Доволен съм от цялостното представяне на играчите в днешния мач. Единственото, което трябва да коригираме, е липсата на концентрация през цялото време на срещата, което води и до голове на противниците, коментира старши треньорът на Лудогорец U14 Трифон Панев.