Академия 17 Октомври 2024

Лудогорец U18 продължава към четвъртфиналите за Купата на БФС след победа над Черноморец (Бургас)

Момчетата на Лудогорец до 18-годишна възраст записаха поредната си победа в турнира за Купата на БФС. Този път играчите, водени от Мартин Цирков,...

Момчетата на Лудогорец до 18-годишна възраст записаха поредната си победа в турнира за Купата на БФС. Този път играчите, водени от Мартин Цирков, отстраниха Черноморец (Бургас). Мачът бе реванш във фазата на осминафиналите и се изигра в комплекс „Гнездо на орли“.

В предишната среща срещу същия опонент младите „орли“ записаха победа с 1:0 в Бургас. След двата изиграни мача разградчани продължават към следващата турнирна фаза на четвъртфиналите с общ резултат 6:0.

В реванша разградчани тотално надиграха своя противник, превъзхождаха на терена и през двете полувремена и показаха завидна класа. Резултатът през първото полувреме бе открит благодарение на Петър Люцканов. За попадението помогна подаване на Кристиян Манушев. След 45 минути игра двата отбора посрещнаха почивката с този гол аванс за домакините.

След подновяването на играта резултатът бе удвоен чрез Янко Ажлани. Точен за класическото 3:0 бе отново Петър Люцканов. До попадението се стигна след хубаво изградена атака на юношите на „орлите“ и асистенция на Светлин Кралев. Кристиян Манушев наниза топката в мрежата на Черноморец с глава за 4:0. Крайния резултат 5:0 оформи Елисей Съров след удар от границата на наказателното поле. Качествената игра на момчетата на Лудогорец разкри пред тях още положения, с които можеха да запишат още по-изразителна победа, но които останаха нереализирани.

Поздравявам момчетата за извоюваната победа, с която отстранихме Черноморец и продължаваме към четвъртфиналите за Купата на БФС. Доволен съм от демонстрираните от тях сериозно отношение и поведение в мача, се обърна старши треньорът на Лудогорец U18 Мартин Цирков.

U18: Лудогорец - Черноморец (Бургас) 5:0