Академия 12 Октомври 2024

Дамите на Лудогорец биха с 3:2 Пълдин насред Пловдив

Футболистките на Лудогорец биха с 3:2 Пълдин насред Пловдив. Трите точки, които "орлиците" взеха в мача от VII шампионатен кръг, им донесоха петата...

Футболистките на Лудогорец биха с 3:2 Пълдин насред Пловдив. Трите точки, които "орлиците" взеха в мача от VII шампионатен кръг, им донесоха петата победа в Държавното първенство. Те ликуваха пред погледа на верните си фенове.

Домакините успяха да поведат в резултата след само минута игра чрез точно изпълнена дузпа. Женският отбор на Лудогорец обаче бързо изравни чрез Мариела Петрова само 15 минути по-късно. Отново тя бе точна за гола, с който гостите обърнаха резултата в своя полза. Мариела отбеляза за 1:2, след като засече с глава центриране от корнер. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

След подновяването на играта изпълнение на корнер от домакините доведе до изравнително положение. Последваха нови голови възможности за Лудогорец, които оформиха и крайния печеливш резултат 3:2. Попадението бе дело на Катерина-Мария Равначка.

С всеки мач отборът ни израства. Днес владеехме положението, като сме способни и на повече, коментира гордият наставник на женския отбор на Лудогорец Елена Пеева.

През следващата седмица нейните "орлици" ще гостуват на Локомотив в Стара Загора. Мачът е насроечен за 20 октомври.