Академия 10 Октомври 2024

Лудогорец U14 със забележителен успех 14:1 срещу Спартак (Плевен) за Купата на БФС

Децата на Лудогорец U14 записаха забележителна победа с удивителния резултат 14:1 срещу Спартак (Плевен). Мачът бе част от осминафиналите за Купата...

Децата на Лудогорец U14 записаха забележителна победа с удивителния резултат 14:1 срещу Спартак (Плевен). Мачът бе част от осминафиналите за Купата на БФС и се изигра в комплелкс „Гнездо на орли“.

Подрастващите „орли“ упражниха тотална доминация над своя опонент и не оставиха никакво съмнение кой заслужава да продължи напред в надпреварата. В играта си демонстрираха добри комбинации и нанизаха поредица от красиви попадения в мрежата на плевенчани. Заради резултатната си и стойностна игра в редиците на юношите на Лудогорец отсъстваше всякакво напрежение.

Своите имена сред голмайсторите с по три попадения записаха Раян Димитров и Радослав Пантаджиев. С по още два реализирани гола се отчетоха Йоан Йорданов и Александър Димитров. Иво Ковачев, Денислав Петров, Борис Станчев и Ник Георгиев добавиха по още едно попадение. А единственият гол на гостите бе отбелязан, след като малките “орли“ натрупаха солиден аванс от пет попадения.

Треньорският щаб сме доволни от днешната игра и от представянето на момчетата във фаза атака. Допуснатият лек гол дойде след загуба на концентрация във фаза защита, от което не сме удовлетворени, коментира старши треньорът на Лудогорец U14 Трифон Панев.

Срещата-реванш от осминафиналната фаза за Купата на БФС при децата на Лудогорец и Спартак (Плевен) ще се изиграе на 17 октомври от 13:30 часа. За нея юношите на 13-кратните шампиони ще гостуват на своя противник.

Преди предстоящия мач от турнира разградчани ще изиграят своята среща от програмата от V шампионатен кръг. За нея още тази неделя ще посрещнат на свой терен Черно море (Варна). Мачът е насрочен за 13 часа.

U14: Лудогорец - Спартак (Плевен) 14:1