Репортаж 30 Септември 2024

Дубълът на Лудогорец записа първа загуба с 2:3 от първенците Пирин (Благоевград)

Дублиращият отбор на Лудогорец записа първа загуба от новия сезон във Втора професионална лига. Юношите на „орлите“, водени от наставника Захари...

Дублиращият отбор на Лудогорец записа първа загуба от новия сезон във Втора професионална лига. Юношите на „орлите“, водени от наставника Захари Сираков, отстъпиха с 2:3 в оспорван двубой срещу временните водачи в класирането от Пирин (Благоевград). Мачът от XI шампионатен кръг се изигра в комплекс „Гнездо на орли“.

Дерби мачът предложи динамични две полувремена. Макар напрежението кой ще излезе победител остана до края, то през втората част атаките и към двете врати останаха без резултат. Първи в резултата поведоха домакините с попадение на Хюсеин Кельовлуев още в 4-тата минута. Футболистите на Пирин побързаха да заявят своята цел за трите точки и изравниха резултата в 15-тата минута. Интригата продължи и в 26-тата минута гостите, от позицията на изоставащи, обърнаха резултата в своя полза за 1:2.  Головото шоу продължи и в 35-тата минута Методий Стефанов отново донесе равенството за Лудогорец II. Играта остана на високи обороти и в двете половини на терена, което изискваше намесата и на двамата вратари. Добавената минута на първата част обаче бе достатъчна за крайния изход от напрегнатия сблъсък. В края на първите 46 минути резултатът набъбна до 2:3 в полза на гостите.

След подновяването на играта хъсът в преследването на победата не секна, но гол така и не последва. Старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков предприе четири смени, като в игра влязоха и младите надежди на тима Филип Гигов и Елисей Съров, но до ново равенство така и не се стигна. Напрежението от двуострия мач остана до последната съдийски свирка, след която гостите се поздравиха с трите точки, а младите „орли“ застанаха на трето място в таблицата с 21 точки и мач по-малко.

Момчетата се раздадоха, но някои грешки ни костваха дори достигането до равенство. Има какво да подобряваме в играта си, но за нас загубата не е трагедия и ще си вземем нужните поуки, за да не допускаме подобни грешки. Важно е да се вдигнем още за следващия мач, който също е срещу силен противник, и да си върнем лидерските позиции в класирането, коментира след края на мача старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков.

В предстоящия XII кръг от Втора професионална лига разградчани ще посрещнат у дома вторите във временното класиране от Монтана. Мачът е насрочен за идния понеделник, 7 октомври.