2 : 3

Пирин

Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2024/25, Втора лига, 11-ти кръг

Дубълът на Лудогорец записа първа загуба с 2:3 от първенците Пирин (Благоевград)

30 Септември 2024

Дублиращият отбор на Лудогорец записа първа загуба от новия сезон във Втора професионална лига. Юношите на „орлите“, водени от наставника Захари Сираков, отстъпиха с 2:3 в оспорван двубой срещу временните водачи в класирането от Пирин (Благоевград). Мачът от XI шампионатен кръг се изигра в комплекс „Гнездо на орли“.

Дерби мачът предложи динамични две полувремена. Макар напрежението кой ще излезе победител остана до края, то през втората част атаките и към двете врати останаха без резултат. Първи в резултата поведоха домакините с попадение на Хюсеин Кельовлуев още в 4-тата минута. Футболистите на Пирин побързаха да заявят своята цел за трите точки и изравниха резултата в 15-тата минута. Интригата продължи и в 26-тата минута гостите, от позицията на изоставащи, обърнаха резултата в своя полза за 1:2.  Головото шоу продължи и в 35-тата минута Методий Стефанов отново донесе равенството за Лудогорец II. Играта остана на високи обороти и в двете половини на терена, което изискваше намесата и на двамата вратари. Добавената минута на първата част обаче бе достатъчна за крайния изход от напрегнатия сблъсък. В края на първите 46 минути резултатът набъбна до 2:3 в полза на гостите.

След подновяването на играта хъсът в преследването на победата не секна, но гол така и не последва. Старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков предприе четири смени, като в игра влязоха и младите надежди на тима Филип Гигов и Елисей Съров, но до ново равенство така и не се стигна. Напрежението от двуострия мач остана до последната съдийски свирка, след която гостите се поздравиха с трите точки, а младите „орли“ застанаха на трето място в таблицата с 21 точки и мач по-малко.

Момчетата се раздадоха, но някои грешки ни костваха дори достигането до равенство. Има какво да подобряваме в играта си, но за нас загубата не е трагедия и ще си вземем нужните поуки, за да не допускаме подобни грешки. Важно е да се вдигнем още за следващия мач, който също е срещу силен противник, и да си върнем лидерските позиции в класирането, коментира след края на мача старши треньорът на Лудогорец II Захари Сираков.

В предстоящия XII кръг от Втора професионална лига разградчани ще посрещнат у дома вторите във временното класиране от Монтана. Мачът е насрочен за идния понеделник, 7 октомври.