Академия 22 Септември 2024

Лудогорец U17 надви с 2:1 Пловдив 2015

Момчетата от Лудогорец до 17 години надвиха с резултат 2:1 опонентите от Пловдив 2015. Мачът от VI кръг на Елитното първенство се изигра в града под...

Момчетата от Лудогорец до 17 години надвиха с резултат 2:1 опонентите от Пловдив 2015. Мачът от VI кръг на Елитното първенство се изигра в града под тепетата.

Младите “орли” стартираха срещата убедително и през първото полувреме демонстрираха надмощие на терена. Резонно откриха резултата още в 12-тата минута чрез Максим Минков, който завърши добра атака на тима. Точно десет минути по-късно Никола Попов удвои за Лудогорец. Последваха още три отлични ситуации, с които гостите можеха да затворят мача, но те останаха нереализирани.

След подновяването на играта се наруши игровия облик на отбора от Разград. В 73-тата минути пловдивчани намалиха изоставянето си в резултата след грешка в защитата на Лудогорец. Така последният съдийски сигнал постави край на мача с общ резултат 2:1.

“В днешната среща играхме под възможностите си, забележките ми са както във фаза атака, така и в защита. Ще се стремим през седмицата към корекции на пропуските”, посочи старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

В следващия VII шампионатен кръг неговите “орли” ще приемат на свой терен Хебър (Пазарджик).