Академия 14 Септември 2024

Лудогорец U15 излезе начело в Елита след победа над Национал в София

Юношите на Лудогорец до 15 години записаха своята пета победа в Елитното първенство. В мача от шестия кръг победиха Национал в София с 1:0 и трите...

Юношите на Лудогорец до 15 години записаха своята пета победа в Елитното първенство. В мача от шестия кръг победиха Национал в София с 1:0 и трите точки ги издигнаха до върха в шампионата. Подреждането във временната таблица е при неизиграни всички срещи в първенството.

Единственото попадение в мача отбеляза Александър Александров през първата част на срещата. До гола се стигна след центрирана топка от ляво на Ахмед Манаф.

През първото полувреме младите “орли” демонстрираха повече футболни достойнства, контролираха играта и създадоха редица голови положения.

След подновяването на играта разградчани започнаха да губят единоборствата с противниците, но успяха да съхранят головия си аванс да последния съдийски сигнал.

“Доволен съм от старанието на момчетата, продължаваме да се готвим, за да се представим успешно и в следващия си шампионатен мач”, заяви след края на мача старши треньорът на Лудогорец U15 Светлин Иванов.

В седмия кръг от първенството Елитните “орли” предстои да посрещнат у дома Берое (Стара Загора).