Академия 14 Септември 2024

Лудогорец U16 застана начело на Елита с победа в София

Елитният отбор на Лудогорец U16 оглави временното класиране в шампионата. Те записаха своята пета победа в мач от шести кръг на първенството. Юношите...

Елитният отбор на Лудогорец U16 оглави временното класиране в шампионата. Те записаха своята пета победа в мач от шести кръг на първенството. Юношите на “орлите” победиха с 1:0 Национал на техен терен в София и така натрупаха аванс от 16 точки без допусната загуба от началото на сезона.

Победното попадение бе реализирано в края на мача. Успехът за своя тим донесе Веселин Атанасов в 90-тата минута след асистенция на Николай Попов.

Разградчани имаха възможност да постигнат по-убедителна преднина, но натрупаха куп пропуски още през първите 45 минути. Васил Иванов не успя да се възползва от изгодна ситуация, след като стреля над вратата, а ударът му срещна напречната греда. Петър Клявков също се размина с попадение след центрирана топка от фланга, а Станислав Иванов не намери очертанията на вратата след удар с глава.

През втората част с пропуски на два пъти се отчете Васил Иванов, който се оказа очи в очи срещу вратаря. Веселин Атанасов пропусна да се възползва от изгодна голова ситуация, а Тимур Мустафа също не успя да се разпише за своя отбор.

Не успяхме да покажем играта от последните ни мачове, но бяхме по-добрия отбор на терена! Не съумяхме да отбележим още от многото създадени голови ситуации за по-изразителна победа, но поздравявам момчетата за демонстрирания характер в преследването на трите точки до последно. Проодължаваме да работим за подобряване стила ни на игра, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Милен Маринов.

В следващия, седми кръг от Елитното първенство разградчани ще посрещнат опонентите от Арда (Кърджали).