Предстоящо 26 Август 2024

Натоварена програма чака Елитите на Лудогрец тази седмица, жените също стартират шампионата

Натоварена и сгъстена програма очаква формациите на Лудогорец през настоящата седмица, но за част от Елитните отбори тя ще бъде още по-тежка. Юношите...

Натоварена и сгъстена програма очаква формациите на Лудогорец през настоящата седмица, но за част от Елитните отбори тя ще бъде още по-тежка. Юношите до 15 и 16 години ще трябва да изиграят по две шампионатни срещи, вкъщи и като гости, само в рамките на четири дни. В последния ден на месец август дамите от женския отбор на родния шампион ги очаква първия мач от новия сезон.

Програма на формациите на Лудогорец за 26 август – 1 септември:

26 август, понеделник, 9 часа, комплекс „Гнездо на орли“ – Лудогорец U15 – Дунав (Русе)

Най-малките от трите елитни възрасти на Лудогорец стартират шампионатната седмица. Днес юношите до 15 години посрещат на свой терен в Разград опонентите Дунав от Русе. Срещата е част от програмата на трети кръг в Елитното първенство. Преди началото на мача момчетата, водени от Светлин Иванов, делят оспорваното четвърто място във временното класиране. В досегашните шампионатни мачове те записаха две победи и натрупаха актив от 6 точки, като със същите показатели е и Спартак (Варна). Юношите на Дунав са предпоследни в таблицата с 0 точки.

Непосредствено след края на първия мач на Лудогорец от третия кръг в Елитните групи, започва срещата от програмата до 16 години. В нея младите „орли“ посрещат в своето „гнездо“ също съперниците от Дунав (Русе). До момента разградчани записаха безапелационна победа с 8:0 срещу Хебър, но Славия ги препъна по пътя към трите точки и записаха равенство. Така преди мача срещу Дунав, Лудогорец заема четвъртата позиция в класирането с актив от 4 точки, докато опонентите от Русе се намират под номер 11.

29 август, четвъртък, 9 часа, Пловдив, Лудогорец U15 – Локомотив (Пловдив)

Състезателната програма на Лудогорец продължава отново с двата елитни отбора U15 и U16. Само четири дни след домакинството на Дунав, те предстои да гостуват в Пловдив. Първи ще излязат на терена отново по-малките „орли“ до 15 години.

29 август, четвъртък, 11 часа, Пловдив, Лудогорец U16 – Локомотив (Пловдив)

Втори на терена срещу опонентите от Локомотив в Пловдив ще излязат по-големите футболисти на Лудогорец до 16 години, водени от Милен Маринов.

30 август, петък, 18 часа, Варна – Лудогорец III – Черно море (Варна)

В края на седмицата момчетата от третия отбор на Лудогорец също предстои да премерят сили в своето първенство. След загубата на старта на сезона и последвалата убедителна победа 7:0 срещу Светкавица (Търговище), сега разградчани ще гостуват на Черно море във Варна. Преди сблъсъка подрастващите „орли“ са натрупали актив от 3 точки.

31 август, събота, 10 часа, Благоевград – Лудогорец U17 – Пирин (Благоевград)

Най-големите „орли“ от Елита до 17 години ще изиграят своя мач от четвъртия кръг в първенството като гости на Пирин в Благоевград. До момента футболистите, водени от Росен Маринов, имат натрупани загуби от Левски (София) и Ботев (Пловдив), както и равенство срещу ЦСКА 1948.

31 август, събота, 17 часа, София – Лудогорец-жени – НСА

Последни в шампионатния маратон тази седмица ще играят жените на Лудогорец. За тях предстоящият сблъсък с НСА в София е първи мач от държавното първенство. Те предстои да излязат като гости на столичани на старта на своя шампионат.