Репортаж 26 Август 2024

Дубълът на Лудогорец стои начело във Втора лига след победа в Своге

Вторият отбор на Лудогорец записа победа с 1:0 срещу Спортист в Своге. Мачът се изигра като част от пограмата на шести кръг във Втора професионална...

Вторият отбор на Лудогорец записа победа с 1:0 срещу Спортист в Своге. Мачът се изигра като част от пограмата на шести кръг във Втора професионална лига.

Това е четвъртата победа на разградчани от началото на новия сезон в шампионата, като до момента юношите на Шампиона записаха и две равенства. В момента младите "орли", водени от Красимир Чомаков, оглавяват временното класиране с по-добра голова разлика и точка пред Пирин (Благоевград), които предстои да изиграят своя мач утре.

Попадението, с което разградчани си осигуриха важните три точки в Своге, бе дело на Росен Иванов. Той шутира за успеха на своя тим в 62-рата минута. Пред юношите на "орлите" се разкриха и други чисти ситуации, с които да излязат по-убедително напред в резултата.

Много съм доволен от развоя на мача, от старанието и себераздаването на играчите, които спазиха тактическите ни изисквания. Те имат голям потенциал, само трябва да си повярват. Ние играем футбол, това е най-важната ни задача! Продължаваме да работим с наведена глава и гледаме към следващия мач, коментира старши треньорът на дублиращия тим на Лудогорец Красимир Чомаков.

А следващата среща на неговите играчи е срещу Фратрия (Бенковски). В нея разградчани ще излязат като домакини, като срещата е насрочена за втория ден от септември.