Академия 17 Август 2024

Елитният Лудогорец U17 взе точка срещу ЦСКА 1948

Юношите на Лудогорец до 17 години записаха равенство 1:1 срещу ЦСКА 1948. Играчите, водени от Росен Маринов, гостуваха в столицата за мача от втория...

Юношите на Лудогорец до 17 години записаха равенство 1:1 срещу ЦСКА 1948. Играчите, водени от Росен Маринов, гостуваха в столицата за мача от втория кръг в първенството.

През първата част на срещата разградчани демонстрираха добра игра и през по-голяма част от времето контролираха топката. В резултат успяха да създадат няколко чисти ситуации за гол. Възможности да отбележат попадение във вратата на "червените" се откриха пред Максим Минков, Илиян Гатински и Ивайло Тодоров. В 22-рата минута обаче юношите на ЦСКА 1948 се възползваха от колективна грешка в защитата на Лудогорец и отбелязаха за извеждащото 1:0.

В началото на второто полувреме малките "орли" упражниха силен натиск срещу своя опонент в преследване на изравнително попадение. Добри ситуации се разкриха пред Максим Минков, Иван Анастасов и Ивайло Тодоров. Закономерно резултатът достигна реми 1:1 в 57-та минута, когато Максим Минков донесе точката за своя тим. Доминацията на Лудогорец в мача продължи до последната съдийска свирка. Те имаха отличен шанс да си тръгнат от София с трите точки, когато бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Ивайло Тодоров. В крайна сметка тя остана нереализирана, както и останалите добри възможности, които се разкриха пред разградчани до края на срещата. Така двата тима записаха равен резултат 1:1.

Доволен съм от игровото поведение на отбора и реакцията на момчетата, след като резултатът бе открит за ЦСКА 1948. Имам забележки към индивидуалната игра в защита, трябва да бъдем и по-хладнокръвни пред противниковата врата, анализира представянето на своите футболисти старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

В следващия шампионатен мач подрастващите "орли" ще приемат в Разград юношите на Ботев (Пловдив). Той е предвиден за идната неделя.