Академия 27 Юли 2024

Таланти на "Лудогорец" биха с 3:1 ФКСБ

Сборен отбор на "Лудогорец", съставляван от играчи на третия и от втория тим, се наложи с 3:1 над румънския ФКСБ. Международният мач се изигра в...

Сборен отбор на "Лудогорец", съставляван от играчи на третия и от втория тим, се наложи с 3:1 над румънския ФКСБ. Международният мач се изигра в разградския комплекс "Гнездо на орли"  като част от подготовката на момчетата от третия отбор на Шампионите.

На терена излязоха основно играчи от третия тим, като съставът бе допълнен с футболисти от дубъла на "Лудогорец", които пропуснаха да влязат в игра по време на първия си официален мач за сезона в понеделник. Игрови минути записаха и футболисти, които дълго лекуваха контузии. Отборът бе воден от наставника на дубъла на "орлите" Захари Сираков, тъй като треньорът на третия тим Мартин Цирков е с играчи на Международен младежки футболен турнир в Босна и Херцеговина.

Домакините поведоха в резултата през първото полувреме с гол на Кристиян Николов. До края на първата част играчите на разградския отбор допуснаха колективна грешка и позволиха на съперниците да изравнят за 1:1.

След подновяването на играта младите "орли" обърнаха резултата в своя полза. Точни за своя тим бяха Алексанъдър Ангелов и Джан Ниязи, които осигуриха крайната победа с 3:1.

Доволен съм от играчите и демонстрираното от тях в мача, отборно стояхме добре на терена - игрово и като създадени моменти. Получи се добра проверка, при това с международен характер и срещу умели противници, коментира наставникът на дубъла на "Лудогорец" Захари Сираков.