Академия 27 Юли 2024

Експериментален състав на "Лудогорец" U17 стигна до реми 3:3 с ФКСБ

Четвъртата контрола за Елитите на "Лудогорец" до 17-годишна възраст предложи истинско голово шоу. Момчетата на Росен Маринов посрещнаха на свой терен...

Четвъртата контрола за Елитите на "Лудогорец" до 17-годишна възраст предложи истинско голово шоу. Момчетата на Росен Маринов посрещнаха на свой терен съперниците от ФКСБ и след оспорвани две полувремена не излъчиха краен победител. Приятелският мач с международен характер завърши с реми 3:3.

Особеното на проведената среща бе експерименталният състав на домакините, от чиито редици отсъстваха шестима основни играчи. По същото време те защитават емблемата на "Лудогорец" на Международен младежки турнир в Босна и Херцеговина заедно с играчи от третия тим на "орлите".

Въпреки известните трудности за наставника на разградчани, който по време на мача осъществи само две смени, неговите момчета показаха хъс и амбиция за преследване на победата. В резултат успяха да открият резултата още в 23-тата минута, когато Йоан Анастасов надбяга защитата на ФКСБ и се разписа за 1:0. До края на първата част гостите от Румъния осъществиха две точни попадения, с което обърнаха резултата в своя полза.

В първите 8 минути след подновяването на играта обаче Талантите на "орлите" показаха своите нокти и отново поведоха до 3:2. Името си сред голмайсторите записа Атила Сакалъ, а автогол на румънските юноши спомогна резултатът да набъбне в полза на "Лудогорец". 20 минути преди края на срещата играч на гостите отново бе точен, но този път в правилната врата, с което оформи крайното реми 3:3.

Отсъствието на шестима от основните ни играчи създаде известни трудности, но съм доволен съм от себераздаването на футболистите, които имаха възможност да разгърнат своя потенциал в мача. До началото на новия сезон ни чака още много работа, обясни старши треньорът на Лудогорец U17 Росен Маринов.

U17: Лудогорец - ФКСБ 3:3