Академия 17 Март 2024

Лудогорец U16 отстъпи на Славия (София) с 0:1

Футболистите на Лудогорец U16 отстъпиха на Славия (София) с 0:1. "Орлетата" гостуваха на своя съперник за шампионатната среща от XIX кръг на Елитната...

Футболистите на Лудогорец U16 отстъпиха на Славия (София) с 0:1. "Орлетата" гостуваха на своя съперник за шампионатната среща от XIX кръг на Елитната група.

Единственото попадение в мача падна в последната минута на първото полувреме. Голът бе реализиран след центриране от статично положение и разбъркване в наказателното поле.

Играта на "зелените" им осигури няколко чисти голово ситуации и през двете полувремена. Възможности на няколко пъти се разкриха пред Илиян Гатински, Димитър Мрънков и Максим Минков, които се опитаха да изравнят резултата.

Играхме доста под възможностите си, особено през първата част на срещата. През второто полувреме се опитахме да се върнем в мача. Трябва да си вземем поуките и да продължим напред без да допускаме подобни грешки, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.

Въпреки загубата "орлетата" запазват лидерството си на върха в Елитната група с актив от 51 точки. В следващия XX кръг разградският тим предстои да приеме на свой терен Арда (Кърджали).