Академия 17 Март 2024

Лудогорец U15 надви с 2:0 Славия (София)

Момчетата от тима на Лудогорец до 15-годишна възраст надвиха с 2:0 Славия (София). За мача от XIX кръг на Елитната група U15 "орлетата" гостуваха на...

Момчетата от тима на Лудогорец до 15-годишна възраст надвиха с 2:0 Славия (София). За мача от XIX кръг на Елитната група U15 "орлетата" гостуваха на своя съперник.

Тимур Мустафа откри резултата още в петата мнута след първия съдийски сигнал. Футболистът се разписа за "зелените", като засече центриране от фланга. Ястиян Георгиев удвои преднината в 21-вата минута. Той оплете кълбото в мрежата на Славия от дузпа след отсъден фал срещу Тимур Мустафа.

Отличната игра на "орлетата" разкри пред тях още редица добри голови ситуации. В 15-тата минута Петър Клявков се оказа сам срещу стража на столичани, а в 50-тата минута Николай Попов също излезе очи в очи срещу вратаря на Славия. В крайна сметка резултатът остана 2:0 в полза на Лудогорец.

Поздравявам момчетата за победата, но имам леки забележки. В поредна среща не успяваме да затворим мача и въпреки че не допуснахме гол в нашата врата, показахме неточности във фаза защита, върху което подобряване ще работим, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

След победата разградският тим запазва лидерството си в класирането на Елитната група с 52 точки. В следващия XX кръг "орлетата" предстои да приемат на свой терен съперниците от Дунав (Русе).