Академия 28 Май 2023

Лудогорец III завърши сезона с 3:1 над Септември (Тервел)

Лудогорец III спечели с класическото 3:1 срещу втория в крайното класиране Септември (Тервел). Двубоят от последния XXIX кръг на първенството в...

Лудогорец  III спечели с 3:1 срещу втория в крайното класиране Септември (Тервел). Двубоят от последния XXIX кръг на първенството в Североизточна Трета лига се игра на стадион "Гнездо на орли" в Разград. Талантите на Шампионите финишираха на четвърта позиция.

Разградчани откриха резултата в 24-та минута чрез Петър Кирев. Голът бе много красив. Георги Янев изведе Кирев зад отбраната, а той пое топката с едно докосване и прехвърли технично стража на гостите. Този резултат се запази до почивката.

След подновяването на играта попадение за разградчани бе отменено в 46-та минута заради засада. В 65-та минута Димитър Иванов вкара за 2:0. Стрелецът бе изведен в чиста позиция от Тончо Георгиев. В 75-та минута асистиралия за втория гол Георгиев имаше шанс да се разпише, но вратарят спаси. Две минути по-късно, след бърза контраатака, Петър Кирев направи резултата 3:0, а подаването бе на Тончо Георгиев. В 80-та минута Септември реализира почетното си попадение след статично положение.

Отборът изигра много силен двубой. Вкарахме три красиви гола, изпуснахме и няколко изгодни  ситуации. Момчетата се постараха много, като за последен мач, представиха се отлично и направиха силен финал на сезона, коментира след края на срещата старши треньорът Захари Сираков.

Лудогорец III - Септемвир 98 (Тервел) 3:1