Академия 28 Май 2023

Шампионите от Лудогорец U17 победиха с 3:1 Спартак (Варна)

Първенците на Елитната юношеска група до 17 години Лудогорец победиха с 3:1 връстниците си от Спартак (Варна). Мачът бе от програмата на XXIX кръг в...

Мачът бе от програмата на XXIX кръг в първенството и се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли”.

Резултатът бе открит от Християн Атанасов в 20-та минута. Голът стана след центриране от ъглов удар. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта в 52-та минута Александър Маринов стигна първи до една отбита от гредата топка и я прати в мрежата за 2:0. В 56-та минута Джан Ниязи направи резултата класически с шут от дистанция по диагонала. Гостите успяха да върнат един гол в 68-та минута, след статично положение.

Контролирахме изцяло играта и можеше да спечелим по-категорично. Момчетата показаха дисциплина и старание, коментира старши треньорът Емилиян Петров след края на двубоя.

U17: Лудогорец - Спартак (Варна) 3:1