Академия 30 Април 2023

Лудогорец III писа 6 на Спортист (Генерал Тошево)

Лудогорец III разгроми с 6:0 Спортист (Генерал Тошево) в мач от XXV кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Срещата се игра на стадион...

Лудогорец III разгроми с 6:0 Спортист (Генерал Тошево) в мач от XXV кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли".

Талантите на Шампионите откриха в 18-та минута чрез Денис Кехайов, а последния пас даде Тончо Георгиев. В 33-та минута Тончо Георгиев удари греда. В 43-та минута Петър Кирев отбеляза за 2:0. Асистенцията бе на Емил Кьосов. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта Петър Кирев излезе сам срещу вратаря в 54-та минута, но не успя да се разпише. В 55-та минута преднината на разградчани стана класическа. Димитър Иванов стигна пръв до една избита от стража на гостите топка и я прати в мрежата. В 57-та минута Денис Кехайов направи 4:0, след като бе намерен добре от Петър Кирев. В 72-та минута Димитър Иванов бе точен за 5:0. Той се разписа след самостоятелен пробив, като преодоля и вратаря. Крайното 6:0 с хубав удар по диагонала оформи Янислав Иванов. В 88-та минута шут на Емил Панов срещна гредата.

През първото полувреме подходихме малко по-лежерно, може би имаше и известно подценяване на съперника. През второто вдигнахме оборотите, заиграхме по-бързо и резултатът не закъсня. Сигурно и умората от мача със Септември за Купата на БФС изигра своята роля, коментира старши треньорът Захари Сираков.