Академия 30 Април 2023

Лудогорец U17 би Славия с 10 души

Лудогорец U17 победи с 3:1 Славия, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко. Райън Иванов бе отстранен от игра с директен червен картон...

Лудогорец U17 победи с 3:1 Славия, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко. Райан Иванов бе отстранен от игра с директен червен картон в 44-та минута при резултат 1:1. "Орлите" гостуваха за мача от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години.

Талантите на Шампионите откриха в 21-та минута чрез Никола Ботев. Домакните изравниха в 41-та минута. Три минути по-късно след едно единоборство главният съдия прецени, че Райън Иванов е настъпил умишлено играч на съперника и го изгони.

След почивката, макар  и с 10 души на терена, разградчани се бориха мъжки и взеха своето. В 61-та минута Константин Димитров бе повален в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно Румен Павлов изпълни точно наказателния удар за 2:1. Крайното 3:1 оформи Джан Ниязи с удар от около 30 метра.

Труден мач, който не се разви по най-добрия начин за нас. Поздравявам момчетата, че намериха сили, мъжество и майсторство да спечелят, въпреки че трябваше цяло полувреме да се противопоставят на съперника с десет души на терена, коментира старши треньорът Емилиян Петров след края на двубоя.