Репортаж 15 Април 2021

Лудогорец II с класическа победа над Янтра (Габрово)

Лудогорец II постигна победа с класическото 3:0 над Янтра (Габрово). Мачът от XXVII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец II постигна победа с класическото 3:0 над Янтра (Габрово). Мачът от XXVII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Първата добра възможност за момчетата на Тодор Живондов се откри в 5-та минута на двубоя. След комбинация между Владислав Найденов и Димитър Илиев топката стигна до Цветослав Петров около бялата точка, но ударът му премина встрани от вратата. В 30-та минута Петър Георгиев центрира остро в наказателното поле,  на Цветослав Петров не достигнаха сантиметри, за да засече с глава, но топката влетя в мрежата за 1:0. В добавеното време на първата част Иван Йорданов центрира добре от фал, а Бранимир Костадинов с глава вкара за 2:0.

Второто полувреме започна добре за "орлите", които в 52-та минута стигнаха до класическата преднина от 3:0. Голът стана по подобие на втория - след центриране на Иван Йорданов от корнер и точен завършващ удар с глава на Бранимир Костадинов.

Днес момчетата се справиха добре със задачите си на терена. За разлика от предишния мач с Хебър, днес бяхме ефективни в атака. Първият гол ни успокои, даде ни сигурност и увереност, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЯНТРА 3:0

1:0 Петър Георгиев (30)
2:0 Бранимир Костадинов (45+1)
3:0 Бранимир Костадинов (52)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Кристиян Райчев (80 - Мартин Русков), Димитър Илиев, Цветослав Петров (80 - Георги Вълчев), Тихомир Димитров, Иван Йорданов ) (55 - Велислав Минков),  Методий Стефанов, Владислав Найденов (62 - Георги Чукалов), Бранимир Костадинов, Александър Ганчев,  Петър Георгиев

Янтра: Иван Гошев  Георги Върбанов, Константин Иванов (81 - Владислав Мисяк), Христо Митев, Ивайло Иванов, Петър Казаков, Тони Иванов, Димитър Видев (54 - Искрен Писаров), Иван Петков (46 - Емил Колев), Християн Кожухаров (к) (59 - Атанас Стоименов), Владимир Мичев

Лудогорец II - Янтра (Габрово) 3:0