Репортаж 14 Април 2021

Лудогорец загуби с 1:2 реванша за Купата

Лудогорец загуби от ЦСКА с 1:2 в реванша за Купата на България и с общ резултат 2:3 отпада от турнира. Треньорът на „орлите“ Валдас Дамбраускас не...

Треньорът на „орлите“ Валдас Дамбраускас не можеше да разчита на контузените Светослав Дяков и Пиерос Сотириу. Той обаче отново можеше да използва Антон Недялков, който бе титуляр. Изненадващо Драгош Григоре бе предпочетен пред Жосуе Са. Атаката пък поведе Клаудиу Кешерю, подкрепен по крилата от бившия „армеец“ Кирил Десподов и Вандерсон.

Мачът започна добре за ЦСКА и още в 3-ата минута „червените“ поведоха. Юга изведе Жорди Кайседо отляво. В краката на еквадореца се хвърли Оливие Вердон, но топката в крайна сметка се озова в Енрике Рафаел, който технично я копна над Кристиан Кахлина – 1:0 за гостите. В 7-ата минута Мено Кох надскочи Алекс Сантана след корнер, но би над вратата. Лудогорец все пак се окопити и 13-ата минута Десподов опита да изненада Густаво Бусато от фаул, но той изби. В 21-ата минута Любо Пенев получи лоша новина. Неговият капитан в мача Тиаго Родригес поиска смяна заради травма. Докато обаче чакаше Феде Варела да загрее, португалецът остана на терена и можеше да вкара гол. Той получи центриране от Жорди Кайседо, който се бе изнесъл на дясното крило и с глава би. Кахлина обаче направи едно от спасяванията на сезона и изби. Все пак в 28-ата минута Тиаго излезе, а лентата се озова на ръката на Жеферсон. Контузия обаче развали и плановете на Валдас Дамбраускас. Проблеми почувства Абел Анисе, на чието място се появи младият плеймейкър Доминик Янков. Тоест по принуда литовецът се наложи да направи офанзивна смяна.

В 36-ата минута интригата в срещата приключи и ЦСКА направи огромна крачка към финала. Варела се пребори отляво с Драгош Григоре и намери непокрития Енрике Рафаел. Той перфектно центрира за Георги Йомов, който отблизо нямаше как да сбърка – 2:0!

С началото на второто полувреме литовецът опита да изненада Любо Пенев и смени схемата на 3-4-3. Десен халф-бек бе влезелият на почивката Сисиньо, а отляво заигра Доминик Янков. В 55-ата минута Георги Йомов се озова на голова позиция отправи истински снаряд към вратата, като отново Кахлина блесна с отлично спасяване. След това Вандерсон изведе добре Кирил Десподов, той веднага би, но Бусато изби. При добавката пък бившият играч на ЦСКА не намери вратата. След това Десподов бе още по-близо до гола. Той изпълни технично фаул, но топката срещна дясната греда на Густаво Бусато, който пък се удари лошо, но все пак стисна зъби и продължи. Лудогорец продължи да търси гол и Антон Недялков отправи бомба към Бусато, който се справи и в тази ситуация. В 70-ата минута след грешка в защитата Феде Варела се озова на добра позиция и стреля, но пак Кахлина бе на мястото си. Последва нов пропуск на Десподов, който от добра позиция не можа да преодолее Бусато.

Лудогорец успя да намали в 73-ата минута. Тогава след продължителна атака отдясно, Сисиньо намери Вандерсон, той с пета чукна за Елвис Ману, който с левия крак отбеляза. След това „орлите“ тръгнаха напред, но до нов гол не стигнаха. Напротив – в края на мача Сантана влезе в краката на резервата Митко Митков, за което получи червен картон. Изгонен обаче беше и Иван Турицов от ЦСКА, получил втори жълт картон за реплика. Кабаков показа червен картон и на Любо Пенев.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 1:2

0:1 Енрике Рафаел (3‘)
0:2 Георги Йомов (36‘)
1:2 Елвис Ману (73‘)

ЛУДОГОРЕЦКристиан Кахлина, Антон Недялков, Алекс Сантана, Кирил Десподов, Абел Анисе (33 – Доминик Янков), Драгош Григоре, Джордан Икоко (46 – Сисиньо), Оливие Вердон, Клаудиу Кешерю (57 – Елвис Ману), Вандерсон, Каули Оливейра

ЦСКА-СОФИЯГуставо Бусато, Юрген Матей, Жеферсон Телес, Мено Кох, Енрике Рафаел (82 – Митко Митков), Георги Йомов (68 - Бисмарк Чарлс), Брадли Мазику, Иван Турицов, Тиаго Родригез (28 – Федерико Варела), Амос Юга, Жорди Кайседо (68 – Греъм Кери)

Жълти картониOливие Вердон, Джордан Икоко, Антон Недялков, Драгош Григоре (Лудогорец); Тиаго Родригез, Енрике Рафаел, Юрген Матей, Амос Юга, Иван Турицов, Бисмарк Чарлс, Брадли Мазику, Густаво Бусато (ЦСКА-София)

Червени картониАлекс Сантана (Лудогорец); Иван Турицов (ЦСКА-София)

Лудогорец - ЦСКА-София 1:2