Академия 6 Февруари 2021

Лудогорец U15 разгроми със 7:1 Спартак (Пловдив)

Лудогорец U15 разгроми със 7:1 формацията на Спартак (Пловдив) U16 в контрола. Мачът се игра на Градския стадион в Хисаря, където талантите на...

Лудогорец U15 разгроми със 7:1 формацията на Спартак (Пловдив)  U16 в контрола. Мачът се игра на Градския стадион в Хисаря, където талантите на "орлите" са на подготовка.

През първото полувреме падна само един гол. Отбеляза го Ивайло Петров в 17-та минута, с шут от около 30 метра. Освен попадението, до почивката разградчани създадоха още три чисти голови ситуации, а веднъж и гредата помогна на Спартак.

През втората част бяха реализирани седем попадения. Константин Димитров направи 2:0 в 42-та минута, а му асистира Никола Ботев. Двамата повториха същото упражнение в 52-та минута за 3:0. Никола Ботев се разписа за 4:0 в 54-та минута. Две минути по-късно "орлите" сбъркаха при изнасянето на топката и съперникът вкара за 4:1. Константин Димитров оформи своя хеттрик в 58-та минута за 5:1. Последния пас даде Джанер Садетинов. В 62-та минута Мирон Асенов асистира на Филип Гигов за 6:1. Мирон Асенов оформи крайното 7:1 в 76-та минута.

Готвим се при чудесни условия в Хисаря. Изиграхме добър мач, но, въпреки изразителната победа, имаме забележки към представянето на момчетатата, особено във фаза защита, коментира старши треньорът Емилиян Петров.