Академия 20 Ноември 2019

След 2 греди Лудогорец U16 стигна само до 1:1 със Спартак (Плевен)

Лудогорец U16 изпусна Спартак (Плевен) и стигна само до равенство 1:1 в първия мач от четвъртфиналната фаза на турнира за купата на БФС. Срещата се...

Лудогорец  U16 изпусна Спартак (Плевен) и стигна само до равенство 1:1 в първия мач от четвъртфиналната фаза на турнира за купата на БФС. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов доминираха над съпреника през цялата среща и трябва да съжаляват, че не победиха убедително.

Двубоят не започна добре за разградчани. След грешка при изнасянето на топката съперникът организира бърза контраатака и поведе в резултата. Последва натиск на "орлите", които създадоха няколко много добри ситуации за гол. При най-чистата, след хубава флангова атака ,топката бе върната около точката на дузпата, но силният удар на Димитър Иванов срещна напречната греда.

През втората част събитията на терена продължиха да се развиват по същия сценарий. Най-доброто положение се откри пред Димитър Иванов. Той изпълни добре пряк свободен удар, но ударът му срещна гредата. Отново Димитър Иванов прати топката в мрежата за крайното 1:1 в 80-та минута.

Доволен съм от представянето на момчетата, особено през второто полувреме, като борба, желание и тактическа дисциплина. Превъзхождахме съперника  напълно, но за жалост не успяхме да стигнем до успех. Имаме всички шансове да отстраним Спартак и отиваме в Плевен за победа, каза след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Спартак Плевен Лудогорец U16 игра в състав: Християн Стоянов, Ивайло Гущеров, Ибрям Хабил, Несин Салим, Александър Занков, Димитър Иванов, Георги Янев, Радослав Захариев, Тончо Георгиев, Йоан Йорданов, Петко Петков (Янислав Дюлгеров, Мартин Мартинов, Христо Георгиев).