Репортаж 19 Юни 2019

Лудогорец отнесе словенци с 4:0

Лудогорец намачка здраво словенския Триглав от град Кран. Родният първенец отбеляза четири безответни гола във вратата на своя съперник в първата си...

Лудогорец намачка здраво словенския Триглав от град Кран. Родният първенец отбеляза четири безответни гола във вратата на своя съперник в първата си контрола на австрийска земя. Съперникът на „орлите“ завърши на 8-ото място в местното първенство през миналия сезон от общо 10 отбора. Треньор на тима е Диян Дончич.

Макар и с много експериментален състав, логично срещата започна с натиск на разградчани. Те можеха да открият резултата още в 5-ата минута. Тогава след центриране от корнер Георги Терзиев би с глава, но топката срещна напречната греда. След 10-ата минута Лудогорец бе близо до гол в два случая. Първо Димо Бакалов излезе сам срещу вратаря под ъгъл, но не уцели вратата. Веднага след това пък Манолев също се озова на добра позиция, но би право в стража на словенците. В 19-ата минута след поредния корнер, младият Иван Йорданов игра с глава, но не уцели вратата. В 29-ата минута Удович премина с лекота през Сисиньо. Ударът му бе добър, но късметът бе на страната на Ренан и кълбото не намери целта. Две минути преди края на първата част пред Хасанай се откри възможност да стреля, но го стори неточно. В 45-ата минута Лудогорец поведе. Манолев подаде надясно към Серкан Юсеин. Той счупи кръста на левия бранител на Триглав и центрира към Димо Бакалов, а бившият ас на Локо (Пд) би майсторски с глава – 1:0.

С началото на втората част „орлите“ бяха близо до втори гол. Новото попълнение Дан Битон стреля от фаул, но вратарят на Триглав изби. Логичното се случи в 50-ата минута. Тогава Битон чукна добре към нахлуващия Лукоки. Бързакът намери Светослав Ковачев и той с левия крак прати кълбото в мрежата. В 59-ата минута интригата в срещата приключи. Доминик Янков изведе отлично Димо Бакалов зад защитата. Сливналията със самочувствие прехвърли стража на Триглав, вкарвайки шестото си попадение в първите две летни контроли. Секунди след това Битон показа класата си. Той навърза двама защитници на словенците и с неспасяем изстрел направи 4:0. В 63-ата минута в игра за Лудогорец се появи третото ново попълнение Жордан Икоко. Той действаше като десен бранител. Любопитно е, че около половин час заедно на терена бяха конкурентите за плеймейкърската позиция Битон и Марселиньо. Бразилският ветеран обаче действаше до капитана Светослав Дяков, а израелецът бе десетка. В последните 10 минути пък Марселиньо бе на върха на атаката. Следващата контрола на Лудогорец в събота срещу азерския шампион Карабах.

Лудогорец - Триглав 4:0