Академия 19 Юни 2019

Лудогорец U14 записа престижна победа с 4:1 над Динамо (Киев)

Лудогорец U14 записа престижна победа с 4:1 над връстниците си от Динамо (Киев). Приятелският мач се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на...

Лудогорец U14 записа престижна победа с 4:1 над връстниците си от Динамо (Киев). Приятелският мач се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Емил Георгиев, които наскоро спечелиха международния турнир VIVACOMCUP, поведоха с 1:0 в 7-та минута. Голът отбеляза Георги Караиванов от дузпа. В 20-та минута Динамо изравни, след далечен удар на техен състезател. Равенството се запази до почивката.

През втората част "орлите" имаха изразено превъзходство и реализираха три гола. Костадин Белалиев бе точен в 40-та и 46-та минута. Крайният резултат 4:1 оформи централният нападател Петър Кирев в 57-та минута.

Заради приятелския характер на срещата, двамата треньори направиха много смени, като Емил Георгиев даде шанс на всичките си двайсет и едно момчета.

Отборът изигра страхотен мач, в който всички дадоха най-доброто от себе си. Тази победа бе чудесен завършек на един силен за нас сезон. Показахме, че израстваме от ден на ден, коментира след последния съдийски сигнал Емил Георгиев.