Академия 5 Май 2019

Лудогорец U15 с класика срещу Национал (София)

Лудогорец U15 постигна хубава победа с класическия резултат 3:0 над Национал (София). Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до...

Лудогорец U15 постигна хубава победа с класическия резултат 3:0 над Национал (София). Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов поведоха с 1:0 в 20-та минута. След атака по крилото топката бе центрирана на далечна греда. Централният нападател Петко Петков я свали на Йоан Йорданов, а той я прати в мрежата. Този резултат се запази до почивката.

През втората част "орлите" пропуснаха много чисти ситуации за гол. Все пак превъзходството им бе материализирано от попадения на Иван Аспарухов в 45-та и влезлият като смяна Димитър Игнатовски в 66-та минута. Между двете попадения гостите удариха греда.

Надиграхме категорично съперника, но не съм доволен, че не затворихме мача много по-рано. Пропуснахме поне 7-8 чудесни възможности за гол и можеше да бъдем наказани, каза след края на срещата Христо Господинов.

Срещу Национал (София) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Ивайло Гущеров, Ибрям Хабил, Несин Салим, Димитър Димитров, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Йоан Йорданов, Тончо Георгиев, Иван Аспарухов, Петко Петков (Янислав Дюлгеров, Мартин Мартинов, Димитър Игнатовски).