Академия 5 Май 2019

Лудогорец U17 отбеляза 6 безответни гола на Сокол (Марково)

Лудогорец U17 разгроми с 6:0 връстниците си от Сокол (Марково). Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на...

Лудогорец U17 разгроми с 6:0 връстниците си от Сокол (Марково). Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме на срещата не предващаваше такъв развой на двубоя. През него момчетата на Стефан Славов стигнаха само до едно попадение. Отбеляза го в 22-та минута Калоян Симеонов, който получи отличен пас в наказателното поле от Георги Николов.

През втората част "орлите" наложиха осезаем превес и той намери цифрово изражение в цели пет попадения. В 49-та минута Георги Николов бе най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на съперника и реализира за 2:0. В 57-та Калоян Симеонов направи преднината на разградчани класическа с втория си гол в срещата. Точен за 4:0 бе Петър Георгиев в 62-та минута. Петото попадение реализира Стилиян Спасов в 66-та минута. Георги Николов се разписа за втори път в 71-та минута за крайното 6:0.

През първото полувреме затворената и дисциплинирана игра на гостите ни затрудни малко. През второто обаче успяхме да наложим пълно превъзходство и да вкараме повечето си положения за този убедителен краен резултат, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Сокол (Марково) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Иво Ангелов, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Димитър Михалев, Петър Георгиев, Стефан Статев, Георги Николов, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов (Стилиян Спасов, Росен Иванов, Георги Маджаров, Даниел-Виктор Кънчев).