Репортаж 3 Април 2019

Лудогорец загуби от ЦСКА-София за Купата на България

Лудогорец загуби от ЦСКА-София с 0:1 четвъртфинала в турнира за Купата на България и напуска надпреварата. Голът отбеляза Рубен Пинто в 30-ата...

Лудогорец загуби с 0:1 от ЦСКА-София и отпадна от турнира за Купата на България . Единственото попадение в мача вкара Рубен Пинто в 30-ата минута с точен далечен удар.

Двата отбора започнаха без много проучване. В третата минута Тиаго Родригес от „червените“ центрира много остро отдясно, но и силно, така че Соу и Бикел се разминаха с топката. Лудогорец веднага отговори с опасна атака отляво, но Нуно Томаш в последния момент изби свалената топка и предотврати опасността. Постепенно „орлите“ пренесоха играта в полето на столичани, които се бяха прибрали, но използва всеки шанс да развиват бързи контраатаки. В 16-ата минута Лукоки центрира отдясно, Черняускас боксира топката, която попадна у Марселиньо, който стреля без забавяне. Турицов обаче изби с тяло в корнер, като останаха съмнения, че е играл с ръка, макар че тя бе прибрана до тялото му. Малко по-късно Турицов отново се прояви добре, като блокира удар на Кешерю отблизо. В 19-ата минута Лудогорец бе най-близо до откриването на резултата. Тогава след заучено изпълнение на корнер на близката греда Анисе насочи топката в близкия и незащитен ъгъл на вратата на ЦСКА-София, но намиращият се там Кристиян Малинов отрази топката с тяло. В 24-ата минута Марселиньо насочи точен, но слаб удар, който не бе проблем за литовския вратар на гостите. Почти веднага след това Али Соу нахлу в наказателното поле на „орлите“, но бе блокиран от общите усилия на Сисиньо и Григоре. Сисиньо изпробва шанса си и в атака, като нанесе фалцов удар, който обаче мина на половин метър от страничния стълб. В 31-ата минута Рубен Пинто вкара. Топката бе изчистена след изпълнение на корнер, тя попадна в португалеца, който си я поведе и отправи силен удар от повече от 25 метра – 0:1.

Втората част започна с положение за гостите. Тиаго Родригес опита да нанесе удар с левия крак отблизо, но ъгълът бе много малък и топката свърши във външната страна на мрежата. Малко след час игра на терена влезе капитанът на шампионите Светослав Дяков на мястото на Анисе, а Серкан Юсеин смени Марселиньо. В 73-ата минута Тиаго Родригес стреля коварно от пряк свободен удар и топката страховито профуча покрай далечния стълб на Ренан. В 78-ата минута Кешерю се освободи от Томаш, но в последния момент бе блокиран с тяло от Бодуров и нанесе много слаб удар. В 84-ата минута Манолев тръгна да лъже резервата Евандро, който му открадна топката и излезе в чиста позиция, но стреля покрай вратата. Лудогорец изпусна златния си шанс в 90-ата минута, когато Вандерсон бе изведен сам срещу Черняускас, но хубавия му удар се отби в страничния стълб и се върна на терена. Малко след това и Сисиньо пропусна отблизо.