Академия 3 Април 2019

И Лудогорец U16 на финал, след класика над Ботев

Лудогорец U16 стана третата възрастова формация от Академията на клуба, завоювала правото да играе на финал за купата на БФС. В полуфиналния...

Лудогорец U16 стана третата възрастова формация от Академията на клуба, завоювала правото да играе на финал за купата на БФС. В полуфиналния мач-реванш момчетата на Иво Градев се справиха с Ботев в Пловдив с класическото 3:0 и след нулевото реми в Разград заслужено триумфираха. Преди тях същия успех постигнаха водените от Тодор Живондов и Емил Георгиев отбори до 18 и до 14 години.

Мачът в Пловдив започна с очакван натиск на домакините, а "орлите", по-прибрани, се защитаваха спокойно, като търсеха своите шансове на контраатака. В 11-та минута Стефан Статев нахлу в наказателното поле и бе спрян непозволено, а Кристиян Лосков реализира отсъдената дузпа за 1:0. До края на първата част не се случи нищо по-интересно и двата тима се прибраха в съблекалните при този резултат.

Второто полувреме започна отлично за разградчани, които удвоиха преднината си в 52-та минута. Точен бе Стефан Статев, който реализира, след като продължи една полувисока топка, центрирана от фал. Отново Статев окончателно уби интригата в 56-та минута. Той получи добър извеждащ пас зад гърба на защитата и с хубав удар прати топката в далечния ъгъл на вратата за 3:0.

Благодаря на момчетата, справиха се на ниво и изпълниха поставените им тактически задачи. Играхме разумно и резултатно, смятам, че напълно заслужавахме победата и класирането на финала, каза след последния съдийски сигнал Иво Градев.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U16 игра в състав: Мартин Петков, Алекс Маринов, Анастас Пемперски, Тодор Петров, Корай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Стефан Статев, Кристиян Лосков, Димитър Господинов (Озан Ремзи, Божидар Владимиров, Николай Георгиев, Румен Руменов).