Репортаж 8 Февруари 2019

Лудогорец отнесе Локо (ГО) в последната си контрола преди началото на пролетния дял

Лудогорец отнесе с 3:0 Локомотив (ГО) в последната си контрола преди старта на пролетния дял в първенството на Първа професионална лига. Мачът се...

Лудогорец отнесе с 3:0 Локомотив (ГО) в последната си контрола преди старта на пролетния дял в първенството на Първа професионална лига. Мачът се игра пред солидно количество фенове на клубната база в Разград.

През първото полувреме Лудогорец имаше пълно превъзходство, като пропуски направиха Клаудио Кешерю и Вандерсон. Голът във вратата на Евгени Александров падна минута преди почивката, когато Кешерю се разписа след асистенция на Вандерсон.

В първите минути на втората част в игра за Лудогорец се появиха Адриан Попа и Драгош Григоре, които заеха местата съответно на Джоди Лукоки и Рафаел Форстър. В 54-ата минута шампионите стигнаха до втори гол. Моци намери Марселиньо в наказателното поле на Локомотив и бразилецът с български паспорт заби красиво попадение. Двамата бяха замесени и при третия гол във вратата на гостите от Горна Оряховица в 85-ата минута. Моци стреля от воле, като заелият добра позиция в малкото наказателно поле Марселиньо отклони топката покрай вратаря Александров за крайното 3:0.

Следващия петък Лудогорец гостува на Верея в мач от XXI кръг на Първа лига. Двубоят започва в 17,30 ч.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 3:0

1:0 Клаудио Кешерю (45')
2:0 Марселиньо (54')
3:0 Марселиньо (85')

Лудогорец: Пламен Илиев, Козмин Моци, Антон Недялков, Рафаел Форстър (46 - Драгош Григоре), Сисиньо, Яцек Горалски (75 - Абел Анисе), Светослав Дяков (60  - Серкан Юсеин), Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки (46 - Адриан Попа), Клаудио Кешерю

Локомотив ГО: Александров, Харизанов  (46 - Чалъков), Пенев, Минков,Николов, Трифонов, Иванов, Пехливанов (61 - Златков), Славков, Колев (70 - Чукалов), Юруков (66 - Попов)

Лудогорец - Локомотив (Горна Оряховица) 3:0