Академия 6 Февруари 2019

Лудогорец U17 и U15 с победи над Спорт Тийм в Букурещ

Отборите на Лудогорец от възрастовите групи U17 и U15 записаха победи над връстниците си от Спорт Тийм (Румъния). Момчетата на Стефан Славов...

Отборите на Лудогорец от възрастовите групи U17 и U15 записаха победи над връстниците си от Спорт Тийм (Румъния). Момчетата на Стефан Славов спечелиха с 3:1, а тези на  Христо Господинов с 2:0. "Орлите" върнаха визитата на румънците, които  гостуваха в Разград на 2 февруари и изиграха контролните срещи в Букурещ.

За U17 головете отбелязаха Георги Николов в 32-ата минута, Стилиян Спасов от дузпа в 50-ата минута и Георги Николов в 81-ата минута. Разградчани осъществиха пълен обрат в двубоя, защото Спорт тийм откри резултата в 15-ата минута.

Възпитаниците на Христо Господинов решиха мача през второто полувреме, като двубоят се игра в 2 части по 35 минути. Димитър Иванов откри в 37-ата минута, а Тончо Георгиев удвои в 38-ата.

Получи се добра и полезна проверка. Радващо е, че момчетата навлизат в ритъм с натрупването на игрова практикта. Вярвам, че за старта на първенството ще сме в още по-добро състояние, коментира Стефан Славов.

Имахме пълне контрол над двубоя. Много съм доволен от сигурните действия в отбрана, които не дадоха шанс на нападателите на съперника, заяви Христо Господинов.

Срещу Спорт Тийм (Букурещ) "орлите" играха в следните състави:

U17: Дамян Христов, Иван Донецк, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Димитър Василев, Ивелин Ангелов, Петър Георгиев, Онур Чолак, Георги Николов, Стилиян Спасов (Недялко Димитров, Явор Григоров, Ники Пенков, Хакъ Хакиев).

U15: Християн Стоянов, Несин Салим, Ибрям Хабил, Димитър Найденов, Александър Занков, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Йоан Йорданов, Тончо Георгиев, Петко Петков (Симеон Николов, Ивайло Гущеров, Фикрет Фикрет, Росен Земеделски, Димитър Игнатовски, Теодор Димитров, Мартин Мартинов, Иван Аспарухов, Янислав Дюлгеров).