Академия 3 Февруари 2019

Лудогорец U14 направи 1:1 с 15 годишни румънци

Лудогорец U14 завърши с равенство 1:1 контролата си с Брашов, като момчетата от Румъния бяха с една година по-големи. Двубоят се игра на един от...

Лудогорец U14 завърши с равенство 1:1 контролата си с Брашов, като момчетата от Румъния бяха с една година по-големи. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Заради ръстовото и физическото превъзходство на гостите "орлетата" играха по-затворено и разчитаха на бързи контраатаки. През първото полувреме те не допуснаха попадение, а бяха близо до гол в две ситуации.

През второто Брашов откри в 49-ата минута, след силен далечен удар на техен състезател. Разградчани изравниха в 66-ата минута. Точен след добре изпълнен пряк свободен удар бе влезлият като смяна Ивайло Чиплаков.

Момчетата показаха характер, влязоха в мача с хъс и борбеност и не отстъпиха на по-едрите и физически по-здрави играчи на съперника. В някои случаи контраатаките ни бяха на много добро ниво и при повече концентрация можеше  да спечелим, коментира след края на срещата старши треньорът Емил Георгиев.

Срещу Брашов U15  Лудогорец U14 игра в състав: Омут Хакиф, Христо Русев, Александър Георгиев, Георги Караиванов, Кристиян Иванов, Божидар Митев, Васил Тошев, Никола Георгиев, Радослав Мутафов, Стивън Вълчев, Петър Кирев (Симеон Чолаков, Никола Кръстев, Давид Георгиев, Емил Панов, Ивайло Димитров, Ивайло Чиплаков, Дакарай Трой, Емануил Генов, Костадин Белалиев).