Репортаж 24 Ноември 2018

Лудогорец би на "Лаута"

Лудогорец победи трудно Локо (Пд) на „Лаута“ - 1:0. Така „орлите“ бързо си върнаха трите точки преднина пред ЦСКА, който по-рано през деня бе ударил...

Лудогорец победи трудно Локо (Пд) на „Лаута“ - 1:0. Така „орлите“ бързо си върнаха трите точки преднина пред ЦСКА, който по-рано през деня бе ударил Дунав.

Наставникът на Лудогорец Антони Здравков заложи на своя състав и без никаква мисъл за гостуването на Леверкузен в четвъртък пусна дори националите, които играха по два мача за 3-4 дни – Антон Недялков, Козмин Моци и Клаудиу Кешерю.

„Орлите“ направиха първата си добра атаката в 10-ата минута. Тогава Вандерсон даде на Марселиньо, чийто удар с левия крак мина над вратата. Шест минути след това Луков не се намеси добре след центриране на Сисиньо, но Марселиньо не успя да се възползва. В 22-ата минута „смърфовете“ направиха добра атака, но Абдулахи не уцели вратата. В 38-ата минута Лудогорец създаде най-доброто си положение през първата част. Тогава Кампаняро и Лукоки направиха двойно пред наказателното поле и бразилецът би, а топката на сантиметри от сглобката на вратата. Веднага след това „орлите“ направиха новаатака, но и този път Кампаняро не шутира добре. В 42-ата минута бе отменен гол на Марселиньо, тъй като бе маркирана засада за асистента Вандерсон. Бразилецът обаче бе покрит от защитата на Локо (Пд).

В 57-ата минута Лукоки изскочи зад защитата, премина и през вратаря Луков, но след това се затвори. 60 секунди след това Лудогорец поведе. Марселиньо подаде към Натанаел, който се измъкна от трима защитници на „смърфовете“ и стреля изненадващо с десния крак. Вратарят на домакините Мартин Луков не очакваше това действие от левия бек и в крайна сметка топката се озова в мрежата му. В 65-ата минута Лукоки проби отляво и шутира, но неточно.

В 71-ата минута Локо (Пд) бе много близо до изравняване. Резервата Бирсент Карагарен изведе отлично Вилим Посинкович се измъкна зад защитата на Лудогорец. Хърватинът копна топката над Ренан. Тя се удари в страничния стълб, а притичалия Антон Недялков изби. В 80-ата минута един от титулярите на Лудогорец се контузи. Става дума за Джоди Лукоки, който падна на терена без срещу него да е извършено нарушение. Той бе заменен принудително от Жоао Пауло.

В 87-ата минута Бирсент Карагарен направи пропуск. Вилим Посинкович проби отляво и премина през Светослав Дяков. Хърватинът подаде към Димитър Илиев, той пропусна за намиращия се на чиста позиция Карагарен. Доскорошният капитан на Локо (Пд) би, но Ренан направи брилянтно спасяване.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Натанаел (58')

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Мустафа Абдулахи, Милош Петрович, Стивън Езе, Янко Ангелов, Ален Ожболт (70 - Бирсент Карагарен), Игор Банович (79 - Елитон Жуниор), Абделхаким Нур Буна, Димитър Илиев, Вилим Посинкович

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Антон Недялков, Козмин Моци, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (75 - Лукас Саша), Вандерсон, Джоди Лукоки (86 - Жоао Пауло), Марселиньо (93 - Рафаел Форстър), Клаудио Кешерю

Жълти картони: Йосим Томашевич, Янко Ангелов, Вилим Посинкович (Локомотив); Антон Недялков, Густаво Кампаняро, Светослав Дяков, Клаудио Кешерю (Лудогорец).

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 0:1