Репортаж 1 Август 2018

Лудогорец отпадна от Шампионската лига

Лудогорец отпадна от 2-ия предварителен кръг на Шампионската лига. "Орлите" загубиха с 0:1 в реванша от МОЛ Види и ще продължат участието...

Лудогорец е аут от предварителните кръгове на Шампионската лига. "Орлите" загубиха с 0:1 реванша от МОЛ Види във Фелчут и след 0:0 в първия мач в Разград отпадат от надпреварата. Основна заслуга за фиаското на седемкратния първенец на България има главният съдия от Австрия Шутенгрубер. Той изгони по скандален начин Върджил Мисиджан в 40-ата минута след два пресилени жълти картони за неправилно заставане при редене на стената и за симулация. В същото време реферът допусна много груба игра от страна на унгарските футболисти, без да ги санкционира с жълти картони, което допълнително изнерви футболистите на Пауло Аутори. Голът за домакините отбеляза Хаджич в последната минута на първото полувреме след разбъркване в наказателното поле при изпълнение на корнер.

Както по време на първия двубой в Разград преди седмица, във Фелчут Лудогорец имаше предимство при владеенето на топката, докато футболистите на МОЛ Види зарчитаха на контраатаки. Въпреки това Дяков и компания не успяха да застрашат сериозно вратата на унгарците, които използваха всички методи да бавят и рушат играта. В последните минути на мача се прояви вратарят на Лудоторец Ренан, който спаси едно чисто положение и се намеси решително при контраатака на МОЛ Види.

Шампионите продължават участието си в евротурнирите в третия предварителен кръг на Лига Европа. "Орлите" излизат срещу победителя от двойката Жрински Мостар - Ла Валета. Първият мач между двата отбора в Босна и Херцеговина завърши 1:1. Реваншът в Малта е в четвъртък (2 август).

МОЛ ВИДИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0 (ОБЩ РЕЗУЛТАТ 1:0)

1:0 Хаджич (45')

МОЛ Види: Ковачик, Винисиус, Фиола, Хаджич (88 - Николов), Юхаз, Стопира, Ковач (90 - Паткай), Него, Варга, Хущи, М. Шчепович (75 - Ст. Шчепович)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Сисиньо, Терзиев, Моци, Натанаел, Дяков, Кампаняро (46 - Горалски), Вандерсон (74 - Жоао Пауло), Марселиньо, Мисиджан, Швиерчок (67 - Кешеру)

МОЛ Види - Лудогорец 1:0