Репортаж 14 Юли 2018

След куп пропуски Лудогорец II направи равен с Черноморец (Балчик)

Лудогорец II регистрира първото реми в контролите от лятната подготовка. Момчетата на Ради Здравков завършиха 1:1 с Черноморец (Балчик), като...

Лудогорец II регистрира първото реми в контролите от лятната подготовка. Момчетата на Ради Здравков завършиха 1:1 с Черноморец (Балчик), като спарингът се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли”.
През първата част играта се водеше предимно в центъра на терена и головите възможности не бяха много. Три пропуска за разградчани направи Денислав Александров, като при един от тях, след добро изпълнение на пряк свободен удар, той прати топката в гредата. Гостите се възползваха от открилия им се шанс в 30-ата минута, когато след корнер Владо Мирчев с глава откри резултата.
През второто полувреме "орлите" се разиграха и създадоха куп положения пред вратата на съперника. Разградчани изравниха още в 49-ата минута, когато точен от пряк свободен удар бе Иван Йорданов. В 56-ата таранът Димитър Митков излезе сам срещу вратаря на гостите, но не съумя да реализира. В 63-ата минута отново той имаше шанс да отбележи, но ударът му срещна гредата. В 79-ата минута Андриан Димитров на свой ред пропиля чиста ситуация, като упор не успя да прати топката в мрежата. Шест минути по-късно същият футболист засече топката с глава, но тя се отби в горната греда. В 89-ата минута и Хюсеин Хюсеинов не успя да се разпише от непосредствена близост, като стреля слабо край вратата.

Стояхме добре на терена и сме доволни от желанието, спазването на тактическата дисциплина и себераздававането на момчетата. Много неща в играта ни се получиха добре, като в тази среща акцентирахме повече върху играта в атака. Разбира се, има още много какво да се желае, но ще продължим да работим, за да отстраним пропуските, коментира след последния съдийски сигнал помощник треньорът Галин Иванов.

Срещу Черноморец (Балчик) Лудогорец II игра в състав: Дамян Дамянов, Преслав Петров, Лъчезар Ковачев, Георги Вълчев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Ерол Дост, Денислав Александров, Доминик Янков, Мартин Минков, Димитър Митков (Стефан Методиев, Андриан Димитров, Тихомир Димитров, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Кристиян Кънчев).