Академия 14 Март 2018

Лудогорец U19 победи Дунав в Русе с 2:0

Лудогорец U19 спечели важни три точки в Русе, след като надделя над местния Дунав с 2:0. Момчетата на Юри Васев имаха игрово превъзходство през целия...

Лудогорец U19 спечели важни три точки в Русе, след като надделя над местния Дунав с 2:0. Момчетата на Юри Васев имаха игрово превъзходство през целия двубой, но самоотвержената игра на домакините и тежкия терен им създаде проблеми в известни периоди от срещата.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол.

През второто "орлите" действаха още по-настойчиво и успяха да открият резултата в 76-ата минута. Точен бе Цветослав Петров, който вкара с премерен удар от границата на наказателното поле. Малко преди това същият футболист разтърси горната греда. Разградчани затвориха мача в 85-ата минута, когато Илкер Будинов завърши точно атака, развила се с хубав рейд на Хюсеин Хюсеинов.

Момчетата заслужаваха да спечелят, но и определено им се наложи да се потрудят за победата. Дунав е добре организиран отбор, който ни затрудни. Известни проблеми ни създаде и тежкия терен, но най-важното е, че взехме трите точки, коментира Юри Васев.

Срещу Дунав (Русе) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Мартин Минчев, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Цветослав Петров, Георги Стоянов, Мартин Милков, Димитър Митков (Венцислав Славов, Хюсеин Хюсеинов, Стефан Методиев, Илкер Будинов).