Репортаж 12 Март 2018

Лудогорец II победи като гост Поморие с 1:0

Лудогорец II постигна минимална, но ценна победа като гост над Поморие с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира влезлият като смяна Андриан...

Лудогорец II постигна минимална, но ценна победа като гост над Поморие с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира влезлият като смяна Андриан Димитров.

През първото полувреме двата отбора показаха равностойна игра, като домакините от Поморие разчитаха предимно на изсипани топки в наказателното поле, а "орлите" - на бързи контраатаки. До почивката головите ситуации бяха малко, попадение не падна и всичко остана да се решава през втората част.

В нея съперниците показаха по-отворен футбол, но бранителите действаха сигурно и нулевото реми се запази чак до 82-ата минута. Тогава Ивайло Климентов пусна хубав пас между двама бранители за Доминик Янков, той настигна топката почти до аутлинията и центрира прострелно по земя около границата на вратарското поле. Там Димитров засече хладнокръвно и оплете топката в мрежата за победното 1:0.

ПОМОРИЕ - ЛУДОГОРЕЦ II 0:1

0:1 Андриан Димитров (82)

Поморие: Димитър Тодоров, Александър Георгиев, Антон Иванов, Бекир Расим (46 - Ахмед Ахмедов), Борис Тютюков (68 - Станислав Дрянов), Георги Петков, Живко Петков, Любомир Божинов (90 - Живко Хаджиев), Мирослав Коев, Михаел Орачев, Кристиян Казаков.

Лудогорец II: Васил Симеонов, Преслав Петров, Денислав Александров (78 - Ивайло Климентов), Доминик Янков, Олег Димитров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев (51 - Иван Великов), Сердар Юсуфов, Светослав Ковачев, Ерол Дост, Томас Цвятков (46 - Андриан Димитров).