Репортаж 25 Януари 2018

Лудогорец удари третия в Румъния

Лудогорец продължи силното си представяне по време на зимната подготовката. „Орлите“ треснаха с 2:0 третия в румънското първенство Университатя...

Лудогорец продължи силното си представяне по време на зимната подготовката. „Орлите“ треснаха с 2:0 третия в румънското първенство Университатя Крайова. Двубоят бе дебют за новото попълнение Якуб Шверчок, който показа добри неща, но се видя, че леко изостава в подготовката от своите колеги. Отлично впечатление пък отново направиха младите таланти Светослав Ковачев и Доминик Янков, които записаха по 45 минути.

Часове преди мача си с разградчани, „студентите“ изиграха друга контрола, побеждавайки полския Заглембе Любин с 2:0. В този мач за румънския тим играха българите Радослав Димитров и Христо Златински, които логично пропуснаха спаринга с „орлите“. Срещу Лудогорец обаче излезе бившият защитник на Ботев (Пд) и ЦСКА Апостол Попов.

Първото по-интересно положение се откри пред „орлите“. Марселиньо се опита да прехвърли вратаря Митрович с удар от центъра. Топката обаче мина на сантиметри от вратата. Постепенно румънците заиграха по-добре. Това даде резултат и в 20-ата минута те бяха много близо до гол. Сериозното разбъркване обаче завърши с късмет за родния шампион. Първо Ренан спаси, после Форстър се намеси, а накрая топката излезе в корнер. След по-силни минути на „студентите“, Лудогорец изнесе играта напред в края на първата част. В 41-ата минута Вандерсон проби отляво и подаде към Ковачев, неговият изстрел бе спасен от вратаря на Крайова, топката попадна в Марселиньо, който направи непростим пропуск. В ответната атака Густаво можеше да изведе румънците напред, но също пропусна от добра ситуация. В 45-ата минута Кешерю изпълни отлично пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

Втората част започна с две положения за Лудогорец. Дебютиращият за тима Якуб Шверчок открадна топката от защитник на „студентите“ и стреля диагонално, но неточно. След това пък младият талант Доминик Янков направи страхотен пробив и би, но пак извън целта. В 66-ата минута „орлите“ поведоха в резултата. Мисиджан направи супер пробив отдясно и с дълъг пас намери Жоао Пауло, който в случая действаше като ляво крило. Той овладя топката и стреля, ударът му рикошира в Апостол Попов и се озова във вратата на румънците – 1:0. Само 4 минути по-късно бразилецът удвои преднината на Лудогорец. Той получи пас от дълбочина от Яцек Гуралски, пребори се с Попа и прати за втори път кълбото в мрежата на Митрович. В 76-ата минута Шверчок даде отличен пас на Жоао Пауло и той близо до хеттрик, но стражът на Университатя Крайова изби. Десет минути преди края включилия се отлично Доминик Янков подаде към Шверчок, но той бе изпреварен от защитник на румънците.

Любопитно е да се отбележи, че Универистатя Крайова вече игра с Милан в Лига Европа през този сезон. Първата среща завърши 1:0 за „росонерите“ в Румъния, а на реванша на „Сан Сиро“, италианският гранд би с 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) 2:0

1:0 Жоао Пауло (66')
2:0 Жоао Пауло (70')

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 19. Василев, 2. Форстър, 32. Пластун, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 98. Ковачев, 28. Кешерю (Броун, Лукас Саша, Терзиев, Моци, Натанаел, Кампаняро, Горалски, Янков, Жоао Пауло, Мисиджан, Шверчок)

УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА): 51. Миодраг Митрович 6. Ренато Келич 27. Иван Мартич 4. Разван Попа 18. Апостол Попов 11. Никушор Банку 8. Александру Матею 5. Владимир Скречу 7. Густаво 10. Александру Балута 36. Андрей Бурлачу

Лудогорец - Университатя (Крайова) 2:0