Репортаж 9 Септември 2017

Лудогорец смачка Славия в София

Лудогорец победи с лекота Славия с 4:0 при гостуването си в София. След равенствата с Пирин и Левски именно "белите" бяха тимът, който си...

Лудогорец победи с лекота Славия с 4:0 при гостуването си в София. След равенствата с Пирин и Левски именно "белите" бяха тимът, който си изпати от гнева на шампионите. Още в 4-ата минута "орлите" излязоха напред в резултата. Тогава след многоходова акция Марселиньо подаде към Кешерю, който без проблеми прати кълбото в мрежата на Стергиакис. Румънският голаджия удвои предината на Лудогорец в 20-ата минута. Тогава той бе съборен от Стефан Велков в наказателното поле и реферът Драгомир Драганов  посочи бялата точка. От нея Кешерю бе безгрешен - 2:0. Няколко минути по-късно "белите" можеха да се върнат в мача, тъй като Хорхе Броун допусна грешка и изпусна топката след изстрел на Ивайло Димитров. Той обаче закотви кълбото на голлинията. Лукас Саша можеше да убие интригата още през първата част, но не бе точен. В 39-ата минута Марселиньо и Кешерю излязоха сами срещу Стергиакис, но пасът на бразилеца към румънеца бе пресечен от Стефан Велков.

Влезлият на почивката Джоди Лукоки пропусна да отбележи с първото си докосване в срещата, като би високо над вратата. В 49-ата минута Лудогорец стигна до трето попадение. Кампаняро подаде добре към Мисиджан, той овладя на гърди и с великолепен удар с левия крак прати топката в мрежата на Стергиакис. Последваха още няколко добри напааения на Лудогорец, преди в 75-ата минута резервата Кишада да оформи кайния резултат. Той се възползва от груба грешка на Мартинов, който го изведе сам срешу вратаря. За Кишада не бе проблем да заобиколи Стергиакис и да вкара третия си гол от началото на сезона.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Клаудиу Кешерю (4')
0:2 Клаудиу Кешерю (20') - дузпа
0:3 Върджил Мисиджан (50')
0:4 Жуниор Кишада (75')

Славия: Антониос Стергиакис, Абуд Омар, Андреа Христов, Стефан Велков, Костадин Велков, Емил Мартинов, Стефан Велев, Юлис Ндонг (84 - Славчо Шоколаров), Галин Иванов (76 - Калоян Кръстев), Ивайло Димитров, Владислав Узунов (65 - Емануел Мба)

Лудогорец: Хорхе Брун, Натанаел, Игор Пластун, Георги Терзиев, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Вандерсон (46 - Джоди Лукоки), Марселиньо, Върджил Мисиджан (77 - Александър Василев), Клаудиу Кешерю (72 - Жуниор Кишада)

Жълти картони: Андреа Христов, Стефан Велков, Емил Мартинов (Славия); Густаво Кампаняро (Лудогорец).