Репортаж 13 Февруари 2012

Уникален обрат и първа победа на Лудогорец в Анталия

Отборът на Таврия успя да ядоса с груба игра „Лудогорец” и си изпати.

Отборът на Таврия успя да ядоса с груба игра „Лудогорец” и си изпати. Само за едно полувреме украинците отнесоха четири гола, а до почивката водеха с 2. Двата отбора изиграха контрола в Белек, Анталия. Мачът завърши 4:2 в полза на „орлите” и това е първата победа от изиграните контроли на турска земя.

Още от самото начало на първото полувреме украинците заиграха изключително грубо и получиха два червени картона. Тъй като предварително имаше уговорка на мястото на изгонен да влиза смяна футболистите на Таврия решиха, че всичко им е позволено и нижеха фал след фал. Тактиката им очевидно даде резултат, защото те успяха да поведат в резултата. Първият гол падна от дузпа. В 32-та минута Кубик центрира от движение, топката се удари в ръката на Йордан Минев, а Фешук бе точен за 1:0. Йордан Минев получи жълт картон, тъй който беше в дъгата на на наказателното поле при сигнала за изпълнение на дузпата. В 41-та минута след грешка в защитана на Лудогорец, Фешук бе изведен зад отбраната, прехвърли Голубович и вкара топката в опразнената врата за 2:0.

Въпреки позитивния резултат украинците продължиха с грубата игра, което предизвика остра реакция от ръководството на Лудогорец. Собственикът на Клуба Кирил Домусчиев лично обясни на треньорския щаб на Таврия, че няма да търпи подобни издевателства над момчетата и поиска през второто полувреме на мястото на играч с червен картон да не влиза смяна. .

Това даде резултат и Лудогорец стана пълновластен господар на терена през второто полувреме.В 63-та минута Светослав Дяков изпълни дузпа, вратарят спаси, но Димо Бакалов добави. Наказателният удар бе изпълнен заради грубо нарушение на Аделаи срещу Витиня. Изравнителният гол за 2:2 падна в 70-тата минута. Лудогорец изпълни пряк свободен удар чрез Станислав Генчев, който стреля силно, топката се удари в Марселиньо в наказателното поле и влезе в мрежата. .

Пълният обрат настъпи в 83-та минута, след добра контраатака на Лудогорец, Иван Стоянов центрира, Кишада засече, вратаря спаси, но Йордан Минев с глава добави за 3:2. .

Последният гол в мача реализира Станислав Генчев. Иван Стоянов получи хубав пас в наказателното поле, стигна до аутлинията и центрира към Генчев, който на празна врата реализира за 4:2. .

Старши треньорът на Лудогорец заложи на следния стартов състав: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Дяков, Марселиньо, Гъргоров, Александров, Бакалов, Витиня и Кашчелан. На почивката се появиха Иван Стоянов и Станислав Генчев, а след това влязоха още Кишада, Шоко и Мантула.