Академия 12 Февруари 2024

Лудогорец U13 отстъпи на Динамо (Букурещ) с 2:3

Момчетата от тима Лудогорец U13 отстъпиха на Динамо (Букурещ) с 2:3. За контролната среща „зелените“ гостуваха на своя съперник. Мачът предложи...

Мачът предложи интересни моменти, както и нехарактерната за футболна среща и рядко срещана поредица от пет гола, всички от които отбелязани от статични положения след центриране.

Четири бяха точните удари на момчетата от Лудогорец U13 при формирането на крайния резултат. Два от тях, за жалост, попаднаха в собствената им врата след изпълнения на фалове. Резултатът откри Денислав Петров, вкарвайки автогол. Първото полувреме завърши с два гола преднина за Динамо.

В началото на втората част от контролата точен за „орлетата“ беше Панайот Панайотов. Последва трето попадение в полза на Динамо, като голът бе записан на името на Борис Станчев от Лудогорец U13. Крайното 2:3 оформи Денислав Петров, който този път оплете кълбото в мрежата на съперника.

Изиграхме слабо първо полувреме, през втората част се справихме по-добре. Контролата беше полезна за момчетата, защото беше с международен характер, коментира старши треньорът на Лудогорец U13 Емил Георгиев.

В следващата си контрола от зимната подготовка „орлетата“ ще посрещнат Спартак (Варна), до края на седмицата им предстои и гостуване на Етър (Велико Търново).