Академия 19 Ноември 2023

Лудогорец U16 хвърли здрав пердах на Левски насред "Герена"

Лудогорец U16 хвърли здрав пердах с 5:1 на Левски насред "Герена". Мачът бе от програмата на XIII кръг в първенството в Елитната юношеска група до 16...

Лудогорец U16 хвърли здрав пердах с 5:1 на Левски насред "Герена". Мачът бе от програмата на  XIII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 16 години.

"Орлите" откриха още в първите секунди на двубоя. След атака, изградена с бърза размяна на пасове, Илиян Гатински опъна мрежата за 1:0. В 31-та минута Максим Минков удвои. Десет минути по-късно Калоян Божков направи преднината на разградчани класическа. До почивката добри ситуации за попадение се откриха още пред Максим Минков, Елисей Съров и Димитър Мрънков, но те не успяха да реализират. Първото полувреме завърши при резултат 3:0.

През второто Максим Минков направи 4:0 с втория си гол в срещата. Асистенцията бе на Илиян Гатински. В 74-та минута бърза атака на момчетата в зелено остави без отговор отбраната на съперника и Деян Василев реализира за 5:0. Направилият силен мач Димитър Мрънков имаше на два пъти възможност да отбележи, но спортното щастие не бе на негова страна. Домакините стигнаха до почетното си попадение в 81-та минута.

Наложихме тотална доминация през целия мач и не оставихме шансове на Левски. Доволен съм от всички, които взеха участие в срещата. Щастлив съм, че играхме на ниво и постигнахме толкова категорична победа над традиционно силен съперник, при това на негов терен, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.