Академия 19 Ноември 2023

Лудогорец U15 загуби с 0:2 от Левски след куп пропуски

Лудогорец U15 загуби с 0:2 от Левски в мач от XIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на "Герена", а...

Лудогорец U15 загуби с 0:2 от Левски в мач от XIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Срещата се игра на "Герена", а поражението бе първо за момчетата на Милен Маринов от началото на сезона. Резултатът не отговаря на събитията на терена, защото "орлите" имаха повече и по-чисти положения, но ги пропуснаха.

Още в първите минути на двубоя Николай Попов нахлу в наказателното поле и стреля, но стражът на домакините спаси. Малко по-късно опасен удар на Ястиян Георгиев от границата на наказателното поле премина на сантиметри от напречната греда. В последната 40-та минута на първото полувреме Преслав Стойков излезе сам срещу вратаря на съперника, но ударът му премина край целта. Почивката дойде при нулево реми.

В началото на втората част Левски откри резултата. Голът падна след удар от дистанция. "Орлите" реагираха подобаващо на попадението и притиснаха съперника. Джем Андонов бе изведен в добра позиция, но ударът му бе отразен от вратаря. Петър Клявков излезе очи в очи със стража, но стреля в обсега му и до гол не се стигна. Преслав Стойков прати топката в мрежата, но попадението бе отменен заради засада. В последната 80-та минута на редовното време бранител в синьо успя да избие топката от голлинията. Домакините оформиха крайното 0:2 в добавеното време, след като се възползваха от разбъркване пред вратата на разградчани.

Не заслужавахме да загубим днес. Левски също имаше още ситуации за попадение, но нашите бяха много повече. За съжаление не ни достигна увереност пред гола и това е основната причина да загубим. Другата е, че доста от нашите играчи се представиха под нивото си, коментира старши треньорът Милен Маринов след края на срещата.