Академия 8 Април 2023

Лудогорец III победи с 1:0 Черноломец (Попово)

Лудогорец III победи с минималното 1:0 Черноломец (Попово) в мач от XXIII кръг на първенството в Североизточна Трета група. Срещата се игра на...

Лудогорец  III победи с минималното 1:0 Черноломец (Попово) в мач от XXIII кръг на първенството в Североизточна Трета група. Срещата се игра на стадион "Гнездо на орли", а момчетата на Захари Сираков могат да съжаляват, че не спечелиха с по-убедителен резултат, защото пропуснаха няколко чисти голови положения.

В 15-та минута Петър Кирев остана сам срещу вратаря на съперника, но стреля над напречната греда. В 34-та минута Димитър Иванов отбеляза за 1:0. Головия пас даде Никола Тодоров. До почивката нямаше други интересни ситуации пред двете врати.

След подновяването на играта отново Петър Кирев излезе сам срещу стража на Черноломец, но не успя да го преодолее. Никола Тодоров стигна първи до избитата топка, но ударът му бе избит от голлинията от бранител. От подобна ситуация в 70-та минута Денис Кехайов уцели напречната греда. В 85-та минута отново Кехайов остана сам срещу стража на гостите, но не успя да насочи кълбото в мрежата.

Доволен съм от представянето на момчетата. Бориха се здраво в мача, в който преобладаваха единоборствата. Ние се опитахме да играем футбол и имахме още няколко добри положения, освен гола, но за жалост ги пропуснахме, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на срещата.