Академия 8 Април 2023

Лудогорец U17 спечели с 4:1 срещу Локомотив (Пловдив)

Лудогорец U17 спечели с 4:1 срещу Локомотив (Пловдив) в мач от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на...

Лудогорец U17 спечели с 4:1 срещу Локомотив (Пловдив)  в мач от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Константин Димитров откри резултата в 9-та минута след подаване на Ерен Юсеин от фланга. В 23-та минута Никола Ботев завърши точно многоходова атака на "орлите" и удвои. В 29-та минута гостите от Пловдив върнаха един гол. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Александър Ангелов отбеляза за 3:1, след като надбяга отбраната на съперника. Крайното 4:1 оформи Янко Ажуани. Последния пас даде Кристиян Николов, който успя да се пребори на тъча за топката с играч на Локомотив.

Нашият отбор се представи стабилно през първото полувреме. В началото на второто малко загубихме ритъм. След третия гол обаче нещата си дойдоха на мястото и заслужено спечелихме, коментира старши треньорът Емилиян Петров след края на двубоя.