Академия 20 Ноември 2021

Лудогорец III заби пет безответни гола на Ботев (Нови пазар)

Лудогорец III заби пет безответни гола на Ботев (Нови пазар) в мача от XIII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Двата отбороха играха на...

Лудогорец III заби пет безответни гола на Ботев (Нови пазар) в мача от XIII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Двата отбора играха на стадион "Гнездо на орли".

В 14-та минута Каел Димитров бе повален в наказателното поле. Минута по-късно Калоян Симеонов изпълни точно отсъдената дузпа. В 45-та минута Калоян Симеонов изведе добре Каел Димитров и той вкара за 2:0. След секунди, в същата 45-та минута "орлите" направиха резултата класически. Анастас Пемперски се разписа след пас на Димитър Василев. Малко преди второто и третото попадение състезател на Ботев бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.Първата част завърши при този резултат.

Четвъртият гол падна в 73-та минута. От бялата точка го отбеляза Емил Кьосов, след като точно той бе съборен в пеналта за наказателния удар. Крайното 5:0 оформи Димитър Иванов, а асистенцията бе на Емил Кьосов.

Доволен съм от резултата. Момчетата се стараха. Червеният картон безспорно ни улесни, но той бе вдигнат съвсем основателно, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на срещата.