Академия 17 Ноември 2021

Лудогорец U16 направи 1:1 с Левски, но отпадна

Лудогорец U16 завърши 1:1 с Левски в София в мача реванш от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на БФС. След загубата с 0:2 в първия мач в...

Лудогорец U16 завърши 1:1 с Левски в София в мача реванш от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на БФС. След загубата с 0:2 в първия мач в Разград момчетата на Емилиян Петров отпаднаха от надпреварата с общ резултат 1:3.

Първото полувреме не предложи много ситуации пред двете врати. Закономерно отборите се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

След подновяването на играта "орлите" определено бяха по-добрият отбор на терена. Хубави възможности за попадение се откриха пред Филип Гигов и Константин Димитров, но те не успяха да реализират. В 65-та минута "сините" получиха дузпа и след точно изпълние от бялата точка поведоха с 1:0. В 73-та минута разградчани изравниха, след като Александър Маринов стигна първи до една избита от стража на съперника топка и я прати в мрежата. Малко по-късно шут на Александър Ангелов от дистанция се отби в напречната греда.

Разочаровани сме от отпадането и резултите, защото и в двата мача бяхме по-активният и по-добре игралият отбор. За жалост ние пропуснахме много ситуации за гол, а съперникът използва по оптимален начин своите възможности, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.