Академия 10 Ноември 2021

Лудогорец U16 отстъпи на Левски в първия четвъртфинал

Въпреки че показа показа добра игра, Лудогорец U16 отстъпи с 0:2 на Левски (София) в първия четвъртфинален мач от турнира за Купата на БФС. Двубоят...

Въпреки че показа показа добра игра, Лудогорец U16 отстъпи с 0:2 на Левски (София) в първия четвъртфинален мач от турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Мачът не започна добре за разградчани. Сериозна контузия в началото получи Джанер Садетинов. Макар и останали без един от най-силните си състезатели, "орлите" бяха по-активният отбор на терена и създадоха няколко добри възможности за попадение. Най-чистите се откриха пред Константин Димитров и пред влезлия като смяна Александър Маринов. Димитров бе изведен в чиста ситуация, но в последния момент ударът му бе блокиран от бранител. Маринов пък получи топката в малкия пенал, но не намери очертанията на вратата.  Почивката дойде при нулево равенство.

В 47-та минута гостите поведоха с 0:1. Малко по-късно Константин Димитров от упор не успя да засече добре едно прострелно подаване по тревата. Тежък шут на Никола Ботев пък премина край вратата. В 72-та минута съперникът направи 2:0, а попадението бе отбелязано с глава след ъглов удар.

Реваншът в София е на 17 октомври (сряда) от 11 часа.

Разочаровани сме от резултата, който не отговаря на показаното на терена. Имаме забележки към представянето на отбора в дефанзивен план. Знаехме кои са силните страни на съперника, но не успяхме да ги неутрализираме при двете попадения в нашата врата. Въпреки загубата, играта ни в атака дава поводи за оптимизъм преди реванша. Ако в София сме така креативни и имаме малко повече спортен шанс, можем да елиминираме съперника, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.

U16: Лудогорец - Левски 0:2